D Smart Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır
 1. Anasayfa
 2. Genel

D Smart Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

0

Uydu alıcınızı güncellemek için iki hızlı ve basit yöntem vardır. Bu yöntemler ile ethernet ile bağlandığımız cihazın ayarlar bölümünden otomatik olarak güncellenmesini sağlayabilir ve her güncelleme geldiğinde kendi kendine güncelleme yapmasını sağlayabiliriz.

Başka bir yöntem manuel olarak gerçekleştirilebilir. Cihazınız daha önce kullanılmadıysa, önce cihazın etkinleştirilmesi gereklidir. Uydu cihazınızın da olan bütün lambalar yanıp söndükten sonra cihazınızın ön tarafında bulunan kanal değiştirme tuşlarının sağ tarafında bulunan butona basılmalı ve güncelleme ve kurulum paneli ekrana gelene kadar bırakılmamalıdır. Panel ekrana geldikten sonra buton bırakılıyor ve cihazın kendisini güncellemesi bekleniyor. Bu yalnızca ilk kurulum için geçerlidir. Normal güncellemeler için aşağıdaki yazıda detaylı ve adım adım anlattım. D-Smart uydu alıcınızı manuel veya otomatik olarak yazılım güncelleyebilirsiniz.

D Smart Manual Güncelleme Nasıl Yapılır?

Burada manuel olarak güncelleyeceğiz. D-Smart cihazımızın fişini çekerek cihazın elektriğini tamamen kesmiş oluyoruz. Işıkların tamamen sönmesi için 15 saniye bekleyelim. Bir süre kapalı kalan cihazımızı tekrar prize takarak çalıştırıyoruz. Cihazımızın ön kısmında bulunan ledlerin yanmasını bekliyoruz. LED’ler yanmaya başladığında cihaz herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan biz beklerken önce tek bir LED yakmaya başlar.

Bir süre sonra diğer ışıklar da yanıyor ve kumandamızı alıp geri tuşuna iki kez basıyoruz. Cihazın ön yüzündeki ekranda ’0000’ rakamları kaybolacak ve ekranda çizgileri belirtilecektir. Cihazın ekranındaki çizgileri gördüğümüzde kumandamızda ’2’4’8’5’ rakamlarına basıyoruz ve kumandamızda ’OK’ onay tuşuna basıyoruz. Bu şekilde yazılım güncelleme aşamamız başlamış oldu. Yukarıdaki adımları doğru yaptığınızda yükleme panelini göreceksiniz. Panel geldikten sonra cihaz yazılım güncellemesini başlatacaktır. Manuel güncelleme bu aşamalarda gerçekleşmektedir.

D Smart Güncellemesi Sırasında Sorun Çıkarsa

Cihaz güncellemesini tamamladıktan sonra otomatik olarak kanal arama işlemini başlatacaktır. Eğer güncelleme ile ilgili sorun yaşıyorsanız ve eski kanallarınızı çıkmıyorsa eğer, cihazınızın kurulum işlemleri sona erdikten sonra cihazınızı kapatıp ve tekrar açarak kolay kurulum yapmanız gerekmektedir. Cihazın uydu bağlantısı hareket ederse bağlantı zayıflığından daha az kanala erişim sağlayacaktır. Uydu kablosunun temas durumlarında kanalların kaybolması gözle görülür bir problemdir. Bu gibi durumlarda cihaz bağlantıları hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edilerek yeniden kurulabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir